Odpowiednia dieta, spacery i sen pomogą pokonać wiosenne zmęczenie

  Dieta bogata w warzywa i kiełki, spacery oraz sen to najlepsze sposoby na dokuczającą nam wczesną wiosną: apatię, senność, rozdrażnienie czy bóle głowy. Przyda się też cierpliwość, bo na dostosowanie się do nowych warunków nasz organizm potrzebuje 2-3 tygodni.

Ekspert: Mózg pracuje tak samo przy czytaniu ebooków i zwykłych książek

Mózg pracuje tak samo przy czytaniu książek zwykłych i elektronicznych mówią PAP eksperci. Dodają, że książki elektroniczne mają zalety, które mogą wykorzystać dyslektycy.

Naukowcy z Wrocławia „udoskonalili” kurze jajo

Nowej generacji jaja - wzbogacone o m.in. witaminy i kwasy tłuszczowe omega 3 - opracowali wrocławscy naukowcy. Uzyskali z nich preparaty, które po przetestowaniu, będzie można wykorzystać jako suplementy diety np. w leczeniu nadciśnienia.

Ekspert: Internet rzeczy zmieni nasze życie

Internet rzeczy, czyli połączone za pośrednictwem internetu przedmioty codziennego użytku, zmieni stosunek człowieka do tych przedmiotów, ale może także doprowadzić do głębszych podziałów społecznych - uważają eksperci.

W technologii 3D można wydrukować nawet... rafę koralową

Kubki, broszki, modele kości, a nawet… rafa koralowa, to wszystko drukuje się dziś w technologii 3D. Można skorzystać z internetowej bazy trójwymiarowych modeli, albo stworzyć coś zupełnie nowego. Ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia - mówią PAP eksperci.

Pracę zapewnią optymizm i wykształcenie

Absolwenci szkół wyższych źle oceniają gospodarkę i sytuację na rynku pracy w Polsce. To, jak postrzegają swoje perspektywy pracy, w równym stopniu zależy od sytuacji w kraju jak i nastawienia do rozwoju kariery zawodowej. Większy optymizm poprawia ocenę sytuacji i mobilizuje do wyznaczenia bardziej ambitnych celów zawodowych – pokazały badania studentki psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

Kampanie bardziej skuteczne

Kampanie społeczne powinny odwoływać się do kategorii MY, ponieważ wtedy bardziej mobilizują do działania. Wskazywanie cech wspólnych oraz zrozumiałego celu wzbudza odpowiedzialność u odbiorców – pokazują badania wrocławskiego wydziału SWPS.

Pozytywni są bardziej moralni

Osoby z natury ufne są bardziej moralne i wymagają uczciwości, w takim samym stopniu, ze strony bliskich i nieznajomych. Większe zaufanie wykazują te osoby, które postrzegają świat jako przyjazne miejsce – wynika z badania studentki psychologii SWPS.

Studenci Politechniki Białostockiej budują kolejny łazik marsjański

Łazik marsjański Hyperion, który powstaje na Politechnice Białostockiej, otrzymał ponad 360 tys. zł wsparcia z resortu nauki. W maju możliwości łazika zostaną sprawdzone podczas zawodów organizowanych w bazie marsjańskiej na pustyni w stanie Utah (USA).

Gniazda USB pod kontrolą studenta AGH

Już nigdy nie będzie trzeba się zastanawiać, którą stroną podłączyć pendrive do portu USB, jeśli upowszechni się wynalazek studenta z AGH Jędrzeja Blauta. Do udoskonalonego przez Polaka gniazda USB wtyczkę będzie można wkładać... dowolną stroną.

 

1dzien

Zadaliście naszym ekspertom dziesiątki pytań i otrzymaliście tyle samo odpowiedzi. Młode talenty z korporacji zdały Wam relację ze swojego dnia pracy.

zobacz co się działo >>

Nauka nie boli! Udowodnili to doświadczeni metodycy nauczania, którzy odpowiadali na Wasze pytania podczas 2. dnia eventu. Udostępnione testy kompetencyjne nadal czekają na śmiałków! 

zobacz co się działo >>

Better better, czyli jak efektywnie robić coś dla siebie. Eksperci opowiedzieli jak się motywować, jak ćwiczyć ciało i umysł, jak podróżować i nie stracić ani minuty wolnego czasu. 

zobacz co się działo >>