15 minut zmieni dzień

Poranek to zazwyczaj gonitwa z czasem i własnymi słabościami. Pierwsza godzina po przebudzeniu to jednak decydujący okres każdego dnia. Bombardowani poradami dietetyków wiemy jak istotna jest rola śniadania. A co z ruchem fizycznym? Dominika Szwochert – trener personalny przekonuje, że nawet najprostsza aktywność, nawet jeśli poświęcimy jej jedynie 15, doda na energii na cały aktywny dzień.

Sposób na sesję: Trochę ruchu. Proste ćwiczenia pobudzające ciało i umysł.

Nauka do późnych godzin nocnych, hektolitry kawy, tona notatek … a nazajutrz – jak tu wstać?! Każdy zna przysłowie w zdrowym ciele – zdrowy duch, a zdrowy duch to ostry jak brzytwa umysł prymusa. Zapytaliśmy trenera personalnego, w jaki sposób obudzić się z sesyjnego letargu i nie wlec po uczelnianych korytarzach niczym zombie.

W grupie siła

Każda aktywność fizyczna jest dobra. Poprawi naszą kondycję, sylwetkę i polepszy samopoczucie. Zalety uprawiania sportu zna chyba każdy. Nie każdy znajduje jednak siłę i motywację do codziennych ćwiczeń. Jest na to rada! Dominika Szwochert, trener personalny radzi zapisać się do zespołu. Nie ważne czy to będzie piłka nożna, ręczna, hokej, czy koszykówka. Zyskamy nowych przyjaciół, doping i stały harmonogram ćwiczeń, z którego naprawdę ciężko będzie się wyłamać.

Siedzisz? Powstań!

Większa część współczesnych stanowisk biurowych wiąże się z koniecznością tzw. „pracy siedzącej”. Nawet dzieci w podstawówce wiedzą już, że jest to niezdrowy tryb życia. Intensywnego treningu w domu nic nie zastąpi, natomiast istnieją ćwiczenia, dzięki którym unikniesz związanych z nieustannym siedzeniem dolegliwości. Dominika Szwochert, trener personalny, ułożyła zestaw ćwiczeń, który spokojnie można wykonać zza służbowego biurka.

Sposób na sesję: Zrelaksuj się. Proste ćwiczenia, które ukoją Twoje nerwy.

Z czym kojarzy się sesja egzaminacyjna? Z nauką – to na pewno. Z wysiłkiem umysłowym – niewątpliwie. Ze stresem i skołatanymi nerwami – to bardzo częste. Negatywne emocje nie są jednak najlepszymi przyjaciółmi studenta podczas sesji. Wiemy jak je wygonić za drzwi! Zapytaliśmy trener personalną w jaki sposób osiągnąć sesyjne zen, gdy już za pięć dwunasta, a notatki niepokojąco piętrzą się na biurku.

 

1dzien

Zadaliście naszym ekspertom dziesiątki pytań i otrzymaliście tyle samo odpowiedzi. Młode talenty z korporacji zdały Wam relację ze swojego dnia pracy.

zobacz co się działo >>

Nauka nie boli! Udowodnili to doświadczeni metodycy nauczania, którzy odpowiadali na Wasze pytania podczas 2. dnia eventu. Udostępnione testy kompetencyjne nadal czekają na śmiałków! 

zobacz co się działo >>

Better better, czyli jak efektywnie robić coś dla siebie. Eksperci opowiedzieli jak się motywować, jak ćwiczyć ciało i umysł, jak podróżować i nie stracić ani minuty wolnego czasu. 

zobacz co się działo >>