Wszyscy wygrywają

Sztuka negocjacji to jedna z najtrudniejszych, ale i najważniejszych umiejętności miękkich. Przydatna wszędzie: w pracy, na studiach i w życiu osobistym. Dużo zależy od osobowości i predyspozycji, ale równie wiele od solidnego przygotowania. Zapytaliśmy eksperta – Tomasza Szczęsnego z działu zakupów sieci Tesco, jak osiągnąć negocjacyjny sukces.

Pytanie do eksperta: jak osiągnąć work-life-study balance?

Przed młodym talentem stoi naprawdę wiele zadań. Musi się sprawdzić jako student, praktykant, pracownik, ale także dziecko, czy kumpel. Mało który student może sobie pozwolić na luksus „tylko studiowania”, a mało który pracownik, potrafi zostawić pracę o godzinie 17 i nie myśleć już więcej o niej przez cały wieczór. Czy jest jakaś recepta na zrównoważenie naszego życia prywatnego, zawodowego i studenckiego? Zapytaliśmy eksperta.

Pytanie do eksperta: jak się zmotywować?

Trudna sztuka motywacji do dla przedstawicieli pokolenia Y często czarna magia. Nikt nie obiecywał jednak, że w życiu, zwłaszcza zawodowym wszystko będzie proste. Czasami lądujemy niekoniecznie w tej pracy, w której po drodze naszym ambicjom. Czasami trzeba po prostu zmusić się do wykonywania obowiązków, których szczególnie nie lubimy. Jak? To wyjaśni nasz ekspert – Patrycja Michałowska, Coach

Porada eksperta: Jak przyjmować krytykę?

Krytyka, nagana, reprymenda. Nikt ich nie lubi, źle się kojarzą, potrafią zaboleć. Są jednak nieuniknione w miejscu pracy, na uczelni, czy w życiu prywatnym. Wiadomo – ideałów nie ma. Jak przyjmować krytykę? Jak wyciągnąć z niej jak najwięcej przydatnych informacji i jak chronić się przed nie konstruktywnymi osądami wyjaśnia doświadczony Coach Patrycja Michałowska.

Bezpłatne szkolenia, warsztaty, konferencje - jak znaleźć najlepsze oferty

Jak pokazuje praktyka sama wiedza wyniesiona z uczelni najczęściej nie wystarcza by zdobyć upragnioną pracę. Dla pracodawców kluczowe stają się umiejętności miękkie i praktyczne kompetencje. Te natomiast można nabyć na kursach i warsztatach. Na rynku szkoleniowym znaleźć można wiele ciekawych ofert bezpłatnych szkoleń. Przedstawiamy praktyczną ściągę po stronach internetowych zamieszczających najlepsze oferty szkoleń, warsztatów i konferencji – ze szczególnym uwzględnieniem tych darmowych.

Trenuj umiejętności miękkie - są kluczowe dla pracodawców!

Umiejętności miękkie są kluczowe dla pracodawców. Obok doświadczenia zawodowego, wykształcenia i odpowiednich kwalifikacji zawodowych stanowią najważniejszy wymóg wyszczególniony w ofertach pracy. Czym są umiejętności miękkie? Jak rekruter może sprawdzić ich poziom? W jaki sposób je trenować, tak by zabłysnąć na rozmowie kwalifikacyjnej i łatwo odnaleźć się w pierwszej pracy? Na pytania odpowiada Agnieszka Miliszkiewicz-Pajdzińska, specjalista ds. rekrutacji w Grupie Żywiec.

7 nawyków, które niszczą Twoją produktywność [infografika]

Co to produktywność? To inaczej wydajność pracy, ilość jej jednostek skończonych w danym okresie czasu. To od organizacji czasu zależy, czy napiszemy w ciągu dnia napiszemy raport, zrobimy prezentację i przygotujemy się na zebranie, czy zaledwie odpiszemy na kilka maili. Przedstawiamy infografikę, która unaocznia 7 zgubnych nawyków. Czas je wyeliminować!

Czym jest networking? Definicja, praktyka i wymierne korzyści

Modne słowo – networking. Sieć kontaktów, znajomości, wymiana informacji i pomocna dłoń w potrzebie. Networking to coś więcej niż kilkaset kontaktów w telefonie i o wiele więcej niż martwa obecność na portalu społecznościowym. Bo czy każdy znajomy ręczy za nas swojemu pracodawcy? Podstawy prowadzenia efektywnego networkingu poznasz w tym artykule.

Blaski i cienie wielozadaniowości

Pisanie pracy zaliczeniowej, raportu, kompulsywne sprawdzanie konta na portalu społecznościowym, przygotowywanie obiadu, oglądanie serialu, a do tego odpisywanie na przychodzące co chwilę maile. Wszystko to naraz, bo mowa o wielozadaniowości. Nowym Świętym Gralu pracodawców i chlubie Pokolenia Y. Budzi on jednak kontrowersje. Niektórzy wręcz sądzą, że multitasking to żaden tasking.

 

1dzien

Zadaliście naszym ekspertom dziesiątki pytań i otrzymaliście tyle samo odpowiedzi. Młode talenty z korporacji zdały Wam relację ze swojego dnia pracy.

zobacz co się działo >>

Nauka nie boli! Udowodnili to doświadczeni metodycy nauczania, którzy odpowiadali na Wasze pytania podczas 2. dnia eventu. Udostępnione testy kompetencyjne nadal czekają na śmiałków! 

zobacz co się działo >>

Better better, czyli jak efektywnie robić coś dla siebie. Eksperci opowiedzieli jak się motywować, jak ćwiczyć ciało i umysł, jak podróżować i nie stracić ani minuty wolnego czasu. 

zobacz co się działo >>