Wolontariat pracowniczy wciąga

Idea wolontariatu pracowniczego niestety nadal kojarzy się niektórym z bezpłatnymi praktykami studenckimi. Praktyka jest jednak inna. Wolontariat pracowniczy to zespół konsultantów biznesowych remontujący dom dziecka, albo audytorzy tworzący przedstawienie dla dzieci. Wspiera ich pracodawca - organizacyjnie i finansowo. Jedno „ale”: to wciąga – ostrzega Małgorzata Zawada z PwC, wolontariuszka Fundacji „Podaruj Siebie”

A jak AIESEC, I jak Indonezja

Jeżeli plan A nie wypali, to alfabet ma jeszcze 25 innych liter – mówi Ewa Hercka, studentka europeistyki i członek AIESEC. Trzeba jednak przyznać, że plan A okazał się strzałem w dziesiątkę. Dziś pełni funkcję Wiceprezydenta ds. Marketingu i HR oraz posiada doświadczenie w koordynowaniu międzynarodowych projektów. Największą przygodą był jednak plan I – w ramach programu wolontariatu pomagała małym i średnim firmom w odległej Indonezji.

Społeczne ADHD w dobie wyścigu szczurów

Znajomi mówią, że ma społeczne ADHD. Joanna Przybylska pracuje, studiuje stosunki międzynarodowe, działa. Z czystym sumieniem można powiedzieć, że jest ewangelizatorską idei CSR w poznańskim ośrodku akademickim. Ciśnienie kształtuje diamenty, dlatego nie boi się wyzwań i wychodzenia ze strefy komfortu.

Ekstremalna odpowiedzialność

Nieważne czy akurat jedzie na quadzie, prowadzi warsztat, pracuje, szuka pracy czy studiuje – na pewno robi to odpowiedzialnie. Agnieszka Lesisz, ambasadorka Ligi Odpowiedzialnego Biznesu opowiada jak wygląda działalność społeczna w erze 2.0 i wyjaśnia dlaczego pokolenie Y coraz chętniej angażuje się w projekty non-profit.

Studenci doradzają biznesowi, czyli konsulting studencki w akcji

Coraz większa konkurencja na rynku pracy, pracodawcy szukają wykształconych-doświadczonych a wielu młodym marzy się prestiżowa kariera w konsultingu. Jak wypracować sobie dobry start? Praktyki i staże – to wydawałoby się naturalna odpowiedź. Studenci zrzeszeni w organizacjach konsultingu studenckiego udowadniają jednak, że już w trakcie studiów można sięgać po więcej i samodzielnie zarządzać realnymi projektami biznesowymi. Przedstawiamy mapę polskiego Junior Enterprise.

CSR w rytmie krakowiaka

Ma głowę pełną pomysłów. Studiuje psychologię, tańczy w Zespole Pieśni i Tańca SGH, promuje ideę społecznej odpowiedzialności biznesu. Jaki jest tego wspólny mianownik? Ola Łakoma bez wahania odpowiada – człowiek. Jest pragmatyczną idealistką, dlatego studentom i licealistom, którzy przychodzą na jej warsztaty wpaja, że CSR opłaca się wszystkim.

 

1dzien

Zadaliście naszym ekspertom dziesiątki pytań i otrzymaliście tyle samo odpowiedzi. Młode talenty z korporacji zdały Wam relację ze swojego dnia pracy.

zobacz co się działo >>

Nauka nie boli! Udowodnili to doświadczeni metodycy nauczania, którzy odpowiadali na Wasze pytania podczas 2. dnia eventu. Udostępnione testy kompetencyjne nadal czekają na śmiałków! 

zobacz co się działo >>

Better better, czyli jak efektywnie robić coś dla siebie. Eksperci opowiedzieli jak się motywować, jak ćwiczyć ciało i umysł, jak podróżować i nie stracić ani minuty wolnego czasu. 

zobacz co się działo >>