Generacja Y – Generacja Kryzysu

Kryzys, kryzys, kryzys – słowo, które od kilku nie schodzi z tytułów prasowych, a wraz nim obrazy młodych bezrobotnych, oburzonych czy niskozatrudnionych. Tylko w Polsce bez pracy pozostaje 400 tys. osób do 25 roku życia i 300 tys. w wieku 25-29 lat. Co to oznacza dla polskiej generacji Y? Zapytaliśmy twórców Badania Kryzysowa Generacja. 

Pracodawca „Lubię to”

W dobie kryzysu, dla polskich młodych talentów z Pokolenia Y coraz bardziej liczy się bezpieczeństwo zatrudnienia – przekonuje Tomasz Krzywicki country manager w Universum Polska. Czego jeszcze oczekują studenci i absolwenci od miejsca swojej pracy? Kim jest pracodawca z wyboru i jak rozsądnie go wybrać? 

Trudne decyzje i dylematy. Z czym się bije pokolenie Y?

Co ze studiami? Zostać, czy zmieniać? Jak znaleźć pracę w czasie kryzysu? Przyjąć ofertę z call center czy dalej szukać czegoś w wyuczonym zawodzie. Wiele decyzji do podjęcia i wiele możliwości wyboru przed sobą. Zbyt często jednak trudno o zdecydowaną odpowiedź. Prostego przepisu na karierę nie ma również nasz rozmówca – Izabela Surmacz, doradca kariery w SWPS. Podpowiada natomiast, jak poradzić sobie na rozstaju zawodowo-edukacyjnych ścieżek. 

Marketing u podstaw

Praca w dziale marketingu wymaga nieustannego śledzenia trendów i tendencji. Trzeba na nie właściwie odpowiedzieć, pamiętając jednocześnie, że klient potrzebuje przede wszystkim rozwiązań prostych. Bez fajerwerków. Rafał Trawicki, kierownik działu E-commerce w sieci Tesco, odpowiada na pytania dotyczące pracy w e-marketingu. 

 

1dzien

Zadaliście naszym ekspertom dziesiątki pytań i otrzymaliście tyle samo odpowiedzi. Młode talenty z korporacji zdały Wam relację ze swojego dnia pracy.

zobacz co się działo >>

Nauka nie boli! Udowodnili to doświadczeni metodycy nauczania, którzy odpowiadali na Wasze pytania podczas 2. dnia eventu. Udostępnione testy kompetencyjne nadal czekają na śmiałków! 

zobacz co się działo >>

Better better, czyli jak efektywnie robić coś dla siebie. Eksperci opowiedzieli jak się motywować, jak ćwiczyć ciało i umysł, jak podróżować i nie stracić ani minuty wolnego czasu. 

zobacz co się działo >>