Komfort pracy z liczbami

Mógłby zostać leśniczym, gdyby nie mógł dłużej pracować jako konsultant w Dziale Doradztwa Podatkowo – Prawnego w PwC. Jednego można by być wtedy pewnym – las zarządzany przez Tomasza Milca, byłby szczegółowo opisany w exelowskim arkuszu. 

Youngpro.pl: Co łączy wszystkich pracowników PwC?

Tomasz Milec: „Wysokiej jakości profesjonalizm”. Każdy pracownik do swoich zadań podchodzi profesjonalnie i to widać. Dając z siebie 100% możliwości, wie, że produkt przekazywany klientowi jest najwyższej jakości.

W PwC co roku odbywają się oceny roczne. Jest czego się bać?

Oczywiście, ze nie ma się czego bać. Oceny okresowe traktuję jako szczere rozmowy z osobami, z którymi współpracuję na danym projekcie. Spotykamy się wówczas w 4 oczy i rozmawiamy o tym co zrobiliśmy wspólnie, jak nasza praca wyglądała, co zrobiliśmy dobrze lub co nam poszło nie tak. Tego typu spotkania nigdy nie mają na celu napiętnowania kogoś, lecz w przypadku wystąpienia jakichś słabych punktów, wskazanie ich być może nieświadomemu o nich rozmówcy. Podczas takich rozmów, możemy razem pomyśleć nad rozwiązaniem problemów i wspólnie ulepszyć naszą współpracę. Podczas takich spotkań zazwyczaj panuje luźna atmosfera, w końcu znamy się już całkiem dobrze.

Który ze zrealizowanych projektów był dla Ciebie najciekawszy?

Jako, że pracuję w dziale podatkowo-księgowym, najciekawszym dla mnie projektem było uzgadnianie stanów magazynowych. Powszechnie może się to wydawać nudnym zajęciem, lecz ja traktowałem to raczej jako żmudne, wymagające zadanie, podczas którego mogłem się skupić na głębokim analizowaniu treści z różnych źródeł. Poza tym nie ćwiczyłem tylko umiejętności analitycznych, ale również i syntetyczne, kiedy to po pewnej części pracy musiałem zebrać wszystko w pewną wytłumaczalną całość. Było to obszerne zadanie, które zajęło mi mniej więcej ok. miesiąca, dlatego wielką nagrodą był dla mnie fakt, iż efekt mojej pracy został dobrze oceniony przez menagera.

Jaki projekt chciałbyś jeszcze zrealizować?

Chciałbym spróbować swoich sił w podobnym do powyższego projekcie wymagającym ode mnie głębokiej analizy. Lubię zagłębić się w temat i po pewnym czasie dochodzić do pewnych wniosków. Poza tym bardzo odpowiada mi praca „na liczbach” i w tabelach.

Kim chciałbyś zostać, gdybyś nie mógł być dłużej konsultantem w Dziale Doradztwa Prawno - Podatkowego?

Leśniczy. Ostatnio odkryłem w sobie wielkie zafascynowanie przyrodą, a kto jak nie leśniczy ma do niej bezpośredni i nieograniczony dostęp. Czasami, kiedy mam gorszy dzień lub jestem przytłoczony pędem życia w wielkim mieście, marzę o tym, żeby zaszyć się w jakimś cichym, ustronnym miejscu (najlepiej pod lasem) i po prostu po ludzku odpocząć.


Rafał Milec: konsultant w dziale Doradztwa Prawno-Podatkowego  w firmie PwC

 

 

 

 

 


PwC

 

 

 

czytaj rownież

 

1dzien

Zadaliście naszym ekspertom dziesiątki pytań i otrzymaliście tyle samo odpowiedzi. Młode talenty z korporacji zdały Wam relację ze swojego dnia pracy.

zobacz co się działo >>

Nauka nie boli! Udowodnili to doświadczeni metodycy nauczania, którzy odpowiadali na Wasze pytania podczas 2. dnia eventu. Udostępnione testy kompetencyjne nadal czekają na śmiałków! 

zobacz co się działo >>

Better better, czyli jak efektywnie robić coś dla siebie. Eksperci opowiedzieli jak się motywować, jak ćwiczyć ciało i umysł, jak podróżować i nie stracić ani minuty wolnego czasu. 

zobacz co się działo >>