Everyday is Fashion Day

Z pasjami jest jak z modą. Wrzucone w najdalszy kąt szafy fascynacje zawsze wcześniej czy później wrócą do łask. Magdalena Jarmołowicz może to potwierdzić. Studiowała medycynę, później kognitywistykę. Następnie po latach zawodowej tułaczki dotarła na kierunek projektowanie ubioru, a modą interesowała się już od najmłodszych lat. To było to! Dziś jest projektantką, właścicielką marki Creative Director w Fashion Days. Pracuje w ekspresowym tempie i na międzynarodowym poziomie. 

Projekty w sprinterskim tempie

Enigmatyczny tytuł, bo o dość enigmatycznej metodzie pracy będzie w tym wywiadzie mowa. Piotr ‘Keyer’ Modzelewski już na studiach rozpoczął pracę programisty w Grupie Allegro, choć w jego przypadku, to nie tyle praca, co pasja, a niektórzy zapewne powiedzą – styl życia. Stylowo, szczerze i w teamie realizuje powierzone projekty w oparciu o metodykę SCRUM … ale z czym to się je? 

Odsiecz Wiedeńska

Pracę w międzynarodowej firmie konsultingowej można pogodzić z życiem osobistym i dalszym szlifowaniem własnych umiejętności. Potrzebna jest tylko dobra organizacja, także czasu wolnego, tak by wykorzystać go do maksimum. Przekonuje o tym przykład Krzysztofa Burkota, konsultanta w Deloitte Polska. Nawet jeśli musi w połowie dnia rzucić wszystko, by pomóc kolegom z wiedeńskiego oddziału firmy, to nie zapomina o sobie i zawsze znajdzie czas na basen, siłownię czy squasha. 

Straszne opowieści a praktyka

Straszono go, że na praktykach niczego się nie nauczy. Będzie nudno i odtwórczo – mówili. Już sam proces rekrutacji wyglądał na skomplikowany i mozolny. Dziś to już strachy na lachy. Piotr Bajraszewski, praktykant w dziale konsultingu Deloitte, szybko przekonał się, że rekrutacyjnego testu online nie należy się obawiać, a stawiane przed nim cele okazały się wyzwaniami przez duże „W”. 

Mrówcza praca? Nie w audycie

Każdy dzień jest inny, w audycie brak miejsca na monotonie i rutynę – mówi Maciej Nielubowicz, senior w dziale audytu sektora finansowego Deloitte. Zdradza ponadto jak wyglądał jego wczorajszy dzień pracy i jakie umiejętności są niezbędne w tym zawodzie. Bez Exela ani kroku dalej. 

Kariera optymalna

"W życiu są tylko dwie rzeczy pewne: śmierć i podatki" - mawiał Benjamin Franklin. Dodać do tego należy, że życie można przedłużyć, a podatki zoptymalizować. Ekspertem w tej drugiej dziedzinie jest Michał Patkowski. Chociaż po studiach pracował jako księgowy, szybko zmienił kierunek swojej kariery. Wolał podatki i szukał biznesowych wyzwań. Przełomem było przejście do departamentu podatkowego PwC, gdzie codziennie mierzy się ze złożonymi potrzebami klientów. 

Prawo do kariery w biznesie

Adwokat, prokurator, notariusz, radca – ścieżka kariery absolwenta prawa nie musi przebiegać według reguł sprzed 20 lat. Młodzi prawnicy coraz częściej odnajdują się też w strukturach międzynarodowych firm doradczych. Zyskują nie tylko pewność zatrudnienia, ale i szansę rozwoju opartą na merytorycznych i klarownych kryteriach. Taką ścieżkę wybrała Justyna Nykiel , absolwentka prawa i asystentka w Grant Thornton Legal Maślanko Kancelaria Prawna. 

Kreatywna rewolucja w niemieckim stylu

Słowo kreatywność odmienia przez wszystkie przypadki. Taka praca. Joanna Misiun, młoda projektantka sztuki użytkowej wyłapuje trendy i tłumaczy je na język projektowania dla dużej, niemieckiej firmy produkującej zadrukowane papiery dekoracyjne i folie Co jest teraz w modzie? – Filozofia Do-It-Yourself – odpowiada. Żeby nie puszczać słów na wiatr opowiada o swojej nowej pasji – kontrolerach Arduino. Tylko czym one są … 

Rejs po zero-jedynkowym morzu

To będzie długa metafora i wywiad z informatykiem, który od wysłania maila, woli rozmowę w cztery oczy. Mateusz Harasymczuk zaczął programować w wieku 13 lat. Po latach zleceń i pracy na własną rękę dołączył do Grupy Allegro. Co sprawia, że tu zdecydował się pozostać? Może to wysokie morale pracowników, może to wpływ tej zwinnej organizacji, a może pasja do IT… a konkretnie do programowania. Za chwilę się przekonamy 

Survival w małym formacie i wielkoformatowa kariera

Pewność siebie, stanowczy charakter i silna osobowość. Martyna Niemczyk, zawdzięcza im swój sukces. Jest uczestnikiem Programu Menadżerskiego Ekstraklasa prowadzonego przez sieć TESCO. Ten, choć do łatwych nie należy, wymaga poświęceń i wiąże się z dużą odpowiedzialnością, to daje możliwość przyśpieszonego rozwoju i szybkiego objęcia kierowniczego stanowisko. To ciśnienie tworzy diamenty. 

 

1dzien

Zadaliście naszym ekspertom dziesiątki pytań i otrzymaliście tyle samo odpowiedzi. Młode talenty z korporacji zdały Wam relację ze swojego dnia pracy.

zobacz co się działo >>

Nauka nie boli! Udowodnili to doświadczeni metodycy nauczania, którzy odpowiadali na Wasze pytania podczas 2. dnia eventu. Udostępnione testy kompetencyjne nadal czekają na śmiałków! 

zobacz co się działo >>

Better better, czyli jak efektywnie robić coś dla siebie. Eksperci opowiedzieli jak się motywować, jak ćwiczyć ciało i umysł, jak podróżować i nie stracić ani minuty wolnego czasu. 

zobacz co się działo >>