Pytanie do eksperta: jak odpowiadać na pytania rekrutera?

Rozmowa kwalifikacyjna. 45 minutowy turniej odbijania piłeczki, w którym stawką jest zdobycie upragnionej posady. Punkt za każdą dobrą odpowiedź. Przeciwnik – inni kandydaci. Sprzymierzeniec – rekruter. Z takim nastawieniem najlepiej wybrać się na kolejne spotkanie rekrutacyjne. Ponieważ w sporcie liczy się zgrany team, warto wiedzieć jak odpowiadać na kolejno zadawane pytanie by ilość zebranych przez nas punktów uplasowała nas na szczycie klasyfikacji. Jak to osiągnąć? Zapytaliśmy eksperta. 

Pytanie do eksperta: jak się przygotować na rekrutację ukrytą?

„Lider w branży … w związku z dynamicznym rozwojem … poszukuje …” – znacie to? Ogłoszenie rekrutacyjne, obowiązki, wymagania, oferta, wszystko na swoim miejscu, oprócz jednego szczegółu – nazwy pracodawcy. Diabeł tkwi w szczegółach – twierdzi wielu kandydatów i buduje w wyobraźni obraz korporacji z piekła rodem. Czy jest jednak tak straszny jak go malują? Nie zawsze, a w zasadzie, zwykle nie. Co więcej, do rozmowy rekrutacyjnej z pracodawcą – anonimem również można się przygotować. Jak? Zapytaliśmy eksperta. 

Pytanie do eksperta: czym zajmują się agencje pracy i jak mogą pomóc w jej znalezieniu?

Kto choć raz szukał pracy, ten wie, że ogłoszenia publikowane przez agencje pracy na stałe wpisane są w pejzaż portali rekrutacyjnych. Wielu kandydatów podchodzi do nich nieufnie. Inni nie zaprzątają sobie wątpliwościami głowy, ale tak naprawdę nie wiedzą czego oczekiwać od rekrutacji z udziałem pośrednika. Czym w zasadzie różni się rekrutacja przez agencję, od tej bezpośrednio u pracodawcy? Zadaliśmy to pytanie rekruterowi z Grafton Recruitment Polska. 

Pytanie do eksperta: jak rekruterzy postrzegają pokolenie Y?

Młodzi, niepokorni, pewni siebie, z wygórowanymi oczekiwaniami płacowymi. Pokolenie Y jak każde ma swoje wady i zalety i jak żadne inne zajmuje uwagę specjalistów ds. HR. Jakie błędy najczęściej przekreślają szanse młodych kandydatów na sukces w procesie rekrutacji? Zapytaliśmy Iwonę z Grafton Recruitment Polska. 

Pytanie do eksperta: jak się wyróżnić spośród setek podobnych kandydatów?

3 miesięczna praktyka w agencji pracy, 2 wakaty, 4000 odsłon ogłoszenia i aż 150 kandydatów. Dla rekruterów to nic dziwnego. Dla kandydatów to natomiast prawdziwy survival pod hasłem „wyróżnij się, albo zgiń”, ale czy kreatywne formy dokumentów aplikacyjnych nie są przypadkiem przereklamowane? Zapytaliśmy Iwonę Mitros z Grafton Recruitment. 

Pytanie do eksperta: czego oczekują rekruterzy od kandydatów?

Każda rekrutacja to spore wyzwanie. Nie tylko dla kandydata, ale też dla rekrutera. To od jego wyboru zależy czy firma zatrudni „właściwą osobę na właściwym miejscu”, czy po okresie próbnym obejdzie się smakiem umowy o pracę. By dokonać dobrej decyzji szuka, selekcjonuje, analizuje i ocenia. Zapytaliśmy Hannę Strzesak, rekrutera w agencji personalnej Grafton Recruitment, jakich kandydatów, osoby przeprowadzające rekrutację, cenią najbardziej. 

 

1dzien

Zadaliście naszym ekspertom dziesiątki pytań i otrzymaliście tyle samo odpowiedzi. Młode talenty z korporacji zdały Wam relację ze swojego dnia pracy.

zobacz co się działo >>

Nauka nie boli! Udowodnili to doświadczeni metodycy nauczania, którzy odpowiadali na Wasze pytania podczas 2. dnia eventu. Udostępnione testy kompetencyjne nadal czekają na śmiałków! 

zobacz co się działo >>

Better better, czyli jak efektywnie robić coś dla siebie. Eksperci opowiedzieli jak się motywować, jak ćwiczyć ciało i umysł, jak podróżować i nie stracić ani minuty wolnego czasu. 

zobacz co się działo >>