Jak napisać CV? Praktyczny przewodnik po obowiązkowych sekcjach

CV, czyli życiorys zawodowy idzie zawsze w pierwszej linii natarcia podczas procesu rekrutacyjnego. Pierwsza, decydująca bitwa trwa zaledwie kilka – kilkanaście sekund. W tym czasie rekruter pobieżnie przejrzy dokument, by sprawdzić szybko czy kandydat spełnia podstawowe wymagania. Jeżeli CV przejdzie ten etap to rozpoczyna się faza dokładnej jego analizy. Jak sprawić by to nasz życiorys przeszedł tą rekrutacyjną ścieżkę pomyślnie? Przygotowaliśmy listę porad i trików, które w tym pomogą.

Jak napisać CV: dane kontaktowejak napisac CV


Pierwszą i organizacyjnie niezbędną sprawą jest poprawne wpisanie swoich danych personalnych. Imię, nazwisko, skrzynka mailowa, numer telefonu i adres korespondencyjny. To powinno wystarczyć. Informacje takie jak data urodzenia, czy stan cywilny, lepiej zachować dla siebie. Nasz wiek, nie będzie naszym sprzymierzeńcem, jeżeli dopiero rozpoczynamy karierę zawodową, natomiast stan cywilny nie stanowi żadnego kryterium rekrutacyjnego. Jest informacją zbędną, a nawet niemile widzianą. Należy również zadbać, by nazwa naszej skrzynki mailowej brzmiała profesjonalnie. Akceptowalnym formatem jest np.  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , czy  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

 
czytaj rownież

 

1dzien

Zadaliście naszym ekspertom dziesiątki pytań i otrzymaliście tyle samo odpowiedzi. Młode talenty z korporacji zdały Wam relację ze swojego dnia pracy.

zobacz co się działo >>

Nauka nie boli! Udowodnili to doświadczeni metodycy nauczania, którzy odpowiadali na Wasze pytania podczas 2. dnia eventu. Udostępnione testy kompetencyjne nadal czekają na śmiałków! 

zobacz co się działo >>

Better better, czyli jak efektywnie robić coś dla siebie. Eksperci opowiedzieli jak się motywować, jak ćwiczyć ciało i umysł, jak podróżować i nie stracić ani minuty wolnego czasu. 

zobacz co się działo >>