Żelazne zasady poszukiwania pracy

Zasady są ponoć po to, żeby je łamać. Trzeba jednak wiedzieć które, bo w procesie poszukiwania pracy szczęście sprzyja odważnym, ale przygotowanym. Od czego zacząć? Najlepiej od podstaw. Zgromadź dane o firmie i stanowisku, dostosuj dokumenty aplikacyjne i solidnie przećwicz rozmowę rekrutacyjną.

Zasady poszukiwania pracy: kilka pytań

youngpro pomoc student pracaZanim w ogóle przystąpisz do poszukiwania pracy musisz wiedzieć jaką pracę chcesz wykonywać. Rekruterzy szukają kandydatów, którzy mają jasno sprecyzowane plany zawodowe, znają swoje mocne i słabe strony oraz sami mają pewność, że oferowane stanowisko jest wprost stworzone dla nich. Przed rozpoczęciem wędrówki po portalach rekrutacyjnych, warto więc dowiedzieć się więcej o sobie. Jaka praca będzie sprawiała mi satysfakcję? Co mnie interesuje? Czy są jakieś obowiązki, których nigdy nie chciałbym wykonywać? Jakie są moje wady i zalety? Gdzie widzę siebie za 5 lat?

 
czytaj rownież

 

1dzien

Zadaliście naszym ekspertom dziesiątki pytań i otrzymaliście tyle samo odpowiedzi. Młode talenty z korporacji zdały Wam relację ze swojego dnia pracy.

zobacz co się działo >>

Nauka nie boli! Udowodnili to doświadczeni metodycy nauczania, którzy odpowiadali na Wasze pytania podczas 2. dnia eventu. Udostępnione testy kompetencyjne nadal czekają na śmiałków! 

zobacz co się działo >>

Better better, czyli jak efektywnie robić coś dla siebie. Eksperci opowiedzieli jak się motywować, jak ćwiczyć ciało i umysł, jak podróżować i nie stracić ani minuty wolnego czasu. 

zobacz co się działo >>